Tenisté LTC VITON slaví úspěšnou sezonu

I přesto, že do konce roku 2023 zbývá ještě několik měsíců, v tenisovém klubu LTC VITON už bilancují uplynulou sezonu. A že byla úspěšná. Tenisté z českobudějovické klubu si připsali mnoho úspěchů a významných momentů, které stojí za zmínku. Hráči LTC VITON České Budějovice dosáhli vynikajících výsledků v několika soutěžích a turnajích. Jednoznačně nejvýraznější zaznamenal Tomáš Fencl. Podařilo se mu jako historicky prvnímu hráči reprezentující jihočeský klub zvítězit na turnaji nejvyšší kategorie hráčů do 14 let v Houštce. Nejde ale o jediný Tomášův úspěch. Podařilo se mu probojovat do finále dalšího celostátního turnaje stejné kategorie v Třebíči, do čtvrtfinále zimního Mistrovství České republiky v Prostějově a zvítězil na oblastních přeborech jižních Čech staršího žactva. Další významnou postavou letošní sezony se stala Denisa Dvořáková. Denise se podařilo zvítězit na celostátním turnaji kategorie v B v Houštce. Semifinále na celostátním turnaji kategorii B v Pelhřimově se podařilo dosáhnout Tereze Latislavové a za zmínku určitě stojí také úspěch Hany Votavové, která zazářila v kategorii mladšího žactva, kde se stala vítězkou krajského přeboru. V kategorii dorostu se pak dařilo Petru Hruškovi a Michaele Jílkové. Oba vyhráli krajský přebor, což je podle sportovního manažera Jiřího Linhy důkazem síly a talentu mládežnických hráčů v klubu. Umístění na celostátním žebříčku Kromě konkrétních turnajových výsledků je také potřeba zdůraznit výborné umístění některých hráčů na celostátním žebříčku. „V klubu trénuje sedm hráčů, kteří se umístili do 30. místa ve své věkové kategorii v rámci České republiky.“ doplnila šéf trenérka Kateřina Marvanová. Úspěchy slavil klub také v rámci soutěže družstev. Zvítězil ve všech mládežnických kategorií v rámci jihočeské oblasti, čímž se kvalifikoval na Mistrovství České republiky. Na této akci se umístily týmy shodně na 9. místě. „Celkově lze říci, že rok 2023 je pro klub LTC VITON České Budějovice jedním z nejúspěšnějších za poslední roky. Mladí tenisté ukázali, že mají talent, odhodlání a schopnost dosahovat vynikajících výsledků na tenisových kurtech. Jsme přesvědčeni, že budoucnost tenisu v Českých Budějovicích je velmi slibná, a že se můžeme těšit na další úspěchy těchto nadaných hráčů. Gratulace patří všem hráčům, jejich rodinám a trenérům za jejich tvrdou práci a obětavost,“ uzavřel ředitel klubu Tomáš Vokatý.